BEN NYE
0

XTC-3D BRUSH-ON COATING FOR 3D PRINTED PARTS ( 6.4 oz )

Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

KDV Dahil 420,00 TL
KDV Dahil 5.200,00 TL
KDV Dahil 1.145,00 TL

Kullanım Alanları 


 XTC-3D®, 3D baskılı parçaları pürüzsüz hale getirmeye ve cilalamaya yarayan, koruyucu bir kaplamadır. İki sıvı birbirine karıştırılır ve herhangi bir 3D baskı üzerine fırça yardımıyla uygulanır.
 
Kaplama; kendi seviyesini bulur ve fırça izi bırakmadan pürüzsüz bir şekilde kurur. Kütle ve sıcaklığa bağlı olarak; çalışma süresi 10 dakika ve kürleşme süresi yaklaşık 4 saattir.
 
XTC-3D®; kürleştikten sonra zımparalanabilen, astarlanabilen ve boyanabilen sert, darbeye dayanıklı bir kaplama haline gelir. Renk metal efektler eklemek kolaydır.

 Genel Özellikler


Kullanımı ucuzdur - 1 oz, 100+ inç kare alanı kapsar (aşağıdaki kapsam bilgisine bakın).
% 90 Zaman ve İşgücü Tasarrufu: XTC-3D®, 3D baskı çizgilerini doldurur ve pürüzsüz, yüksek parlaklıkta bir görünüm kazandırır. Cila sonrası işlem yapma ihtiyacı hemen hemen ortadan kalkar.

İstediğiniz 3D Baskı Yüzeyini Kaplayın - XTC-3D®, hem SLA hem de SLS baskılar üzerine uygulanabilir. PLA, ABS, Laywoo, Toz Baskılı Parçalar ve diğer sert medyalarla uyumludur. Aynı zamanda; EPS, EPDM ve üretan köpüğünün yanı sıra ahşap, sıva, kumaş, karton ve kağıtla da kullanılabilir.

XTC-3D®; VOC, ftalat veya fosfat içermez.
Kullanım
Hazırlık –
 Malzemeler, oda sıcaklığında (73°F/23°C) saklanmalı ve kullanılmalıdır. Daha yüksek sıcaklıklar, karışımın ömrünü kısaltacaktır. XTC-3D® A Bölümü Reçine ve B Bölümü Sertleştirici; yüksek dayanımlı ve katı kürleşme özelliklerini elde etmek için tam olarak ölçülmeli ve iyice karıştırılmalıdır.

Bu materyalin performansından şüphe duyuyorsanız, hiçbir uygulamanın da aynı olmadığı düşünülürse, projenizle olan uygunluğunu belirlemek için küçük bir test uygulaması yapmanızı öneririz.

Göz ve cilt ile temasından kaçının.Çıkan dumanı solumaktan kaçının - İyi havalandırılmış bir alanda kullanın. Ulusal mesleki emniyet ve sağlık enstitüsü onaylı bir maske kullanmanız önerilir. Cilt ile temasını en aza indirmek için koruyucu gözlük, uzun kollu kıyafetler ve lastik eldiven giyin. Bu malzemenin yüksek bir ekzotermi vardır (ısı üretir). Bileşenleri cam veya köpük kaplarda karıştırmayın.

Kapsama Alanı - Ortalama boyuttaki 3 boyutlu bir baskıyı kaplamak için çok az miktarda XTC-3D® kullanmak yeterlidir. Karıştırılmış malzemenin 1 oz/28,3 gramı, 1/64 inç (0,04 cm) kalınlığında uygulanarak, 101 inç2’lik (651 cm2) bir alanı kaplayabilir. 

B Bölümünü Önceden Karıştırın: Kullanmadan önce konteynerı sert bir şekilde çalkalayın. 

Ölçüm ve Dağıtım - XTC-3D®'nin düzgün bir şekilde kürleşmesi için ölçümün doğru olması gerekir. A ve B Bölümleri, hacimce veya ağırlıkça ölçülebilir. Uygun oranlarda A ve B bölümlerini plastik, metal veya mum içermeyen temiz kâğıt kaplara koyun (köpük veya cam bardak kullanmayın).

Çalışma Süresinin Uzatılması – Karıştırma kabında konsantre bir kütle olarak bırakılırsa, karışım ömrü kısalır ve ekzoterm sebebiyle malzeme  kap içerisinde kürleşebilir.
 
Önemli – Karışımın kütlesini azaltarak çalışma süresini artırabilirsiniz. Örnek: İki adet alüminyum folyo tabakayı üst üste koyarak eşitleyin ve sıvı reçineyi muhafaza etmek için yanlarını katlayarak dikey hale getirin. Bu şekilde tek kullanımlık bir düz tepsi elde edeceksiniz. A ve B Bölümlerini karıştırdıktan sonra, kütleyi azaltmak için karışımı alüminyum folyodan hazırladığınız tepsiye dökün. Çalışma süreniz önemli ölçüde artacaktır.

Karıştırma - Karıştırma kaplarının keskin kenarlı ve temiz olduğundan emin olun. A ve B Bölümlerinden uygun miktarda ekleyin ve karıştırın. En az 1 dakika boyunca iyice karıştırın. Karıştırma kabının kenarlarını ve tabanını bir kaç kez agresifçe sıyırın. Karıştırıcı çubuğunun keskin kenarını, malzemeyi konteynırın kenarlarından ve tabanından sıyırmak için kullanın.  

ÖNEMLİ: Karıştırılmış XTC-3D® Reçine ekzotermiktir, yani ısı üretir. Bir konteyner içerisinde bırakılan yoğun, konsantre kütleye sahip karıştırılmış malzeme; bir plastik fincanı eritecek, cildinizi yakacak veya yanıcı malzemeleri tutuşturmaya sebep olacak kadar ısı üretebilir. Malzemenin ısınmaya başladığını fark ederseniz hemen açık havaya çıkarın.


Renk Ekleme - XTC-3D®, SO Strong® renk tonları, UVO® renk pigmentleri veya Ignite  renk pigmentleri ile renklendirilebilir. Renk tonunu B bölümüne eklemeden önce A bölümüyle önceden iyice karıştırın. 

Dolgu Maddesi Ekleme - Cast Magic® veya bronz veya diğer metal tozları, Glow Worm®, Quarry Tone® veya Ure-Fil® tozları gibi çeşitli kuru dolgu maddeleri eklenebilir. Eklenebilecek maksimum dolgu maddesi miktarı, hacimce A Bölümüne eşittir. Dolgu maddesini B bölümüne eklemeden önce A bölümüyle önceden iyice karıştırın. 

XTC-3D®’nin Uygulanması - XTC-3D®’yi uygulamak için tek kullanımlık yassı bir fırça veya köpük fırça kullanın. Mümkün olan en ince kaplamayı elde etmek için malzemenin köpük fırça ile uygulanması önerilir. Çoğu baskı üzerinde pürüzsüz ve düzgün bir kaplama yaratmak için, tek ince bir kat (1/64 inçten (0,39 cm) daha az) karıştırılmış malzemeyi fırçayla uygulamak yeterli olacaktır. Damlama ve sızıntıları önlemek için, reçine kurumaya başlayıncaya kadar yüzeyi fırçalamaya ve işlemeye devam edin.  Özellikle girift ayrıntılara sahip karmaşık baskılar söz konusu olduğunda, daha iyi kontrol sahibi olabilmek için her bir bölümü tek tek kaplamayı tercih edebilirsiniz.  XTC-3D® kendine kendine yapışabilir.

Daha Fazla Katman Ekleme - Sonraki katmanı uygulamadan önce, ilk katmanın "sert ve yapışkan" hale gelene kadar kısmen kürleşmesini bekleyin. En iyi sonuçları elde etmek için; her katın ince bir şekilde uygulanması gerekir: Her kat,  1/64 inç’ten (0,39 cm) daha ince olmalıdır.

Kürleşme- Bir katmanın yapışkanlığının geçerek tamamen kürleşmiş hale gelmesi için oda sıcaklığında (73°F/23°C) yaklaşık 2 saat geçirmesi gereklidir. Hafif ısı (150°F/60°C) uygulamak, malzemenin 15 dakika içinde kürleşmesini sağlar. Dikkat: Bazı 3D yazılı baskılar, 200°F'ın üzerindeki sıcaklıklarda eriyebilir. Tam kürleşmiş bir malzeme, tırnak ile zarar görmeyecek kadar sert olacaktır.


Son İşlem Sonrası - Kürleşmiş malzeme işlenebilir veya zımparalanabilir (çıkan tozları solumayı önlemek için Ulusal Mesleki Emniyet ve Sağlık Enstitüsü onaylı bir maske kullanın).

Boyama - XTC-3D® boyanabilir ve/veya astarlanabilir ve ardından akrilik emaye boyalarla boyanabilir. En iyi sonuçları elde etmek için, boyamadan önce yüzeyi hafifçe zımparalayın.

Toz Baskılı Parçaların Kaplanması İçin XTC-3D®’yi İnceltme- Vizkozite, aseton veya denatüre alkol ile düşürülerek pürüzlü parçalara nüfuz etmesi sağlanabilir. Ne kadar çok çözücü madde katılırsa; XTC-3D®’nin kürleşmesi bir o kadar uzun sürecektir. Kürleşmiş malzeme daha esnek olacaktır. 

Yüzeyi Pürüzsüzleştirme – Pürüzlü yüzeyler, ikinci bir XTC-3D® katmanı uygulayarak (parlak bir cila elde etmek için) veya mat bir görünüm elde etmek için, hafifçe zımparalanarak pürüzsüz hale getirilebilir. 

Uyarı – XTC-3D®’yi spreyleyerek kullanmayın. Daha ayrıntılı bilgi için kullanma kılavuzunu okuyun. 

Kalıp Ayırıcı Uygulamak - Yapışmanın istenmediği uygulamalar söz konusu olduğunda; sprey  formunda bir kalıp ayırıcı olan Ease Release® 200  kullanılabilir.

Kürleşmemiş Malzemeyi Çıkarmak- Bir spatula kullanarak yüzeyden olabildiğince fazla malzeme kazıyın. Kalıntıları, E-POX-EE KLEENER®, lake tineri , aseton veya alkol kullanarak temizleyin. Solventlerle ilgili güvenlik uyarılarına dikkat edin ve kullandığınız ortamda yeterli havalandırma olduğundan emin olun.
Teknik Özellikler
Hacimce Karışım Oranları  2A:1B 
Ağırlıkça Karışım Oranları  100A:42B 
Özgül Ağırlık   1,09 g/cc 
Özgül Hacim   1.56 m3/ kg (25,1 cu. in./lb.) 
İnce Film Uygulama Süresi  20 dakika 
İnce Film Kaplama Süresi  90 dakika
Yapışma Öncesi Süre  2 saat 
Shore Sertliği  80 D 
Renk  Şeffaf (Kalınlaşan kısımlarda sarımtırak) 
Karışımın Vizkozitesi  350 cps 
Diğer Özellikler
Stok Kodu -
Marka -
Stok Durumu Var
Diğer Özellikler
Stok Kodu-
Marka-
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

dis boyasi

p>Satis Magazamiz: Bağdat Cad. Zincirli Köşk Sokak. Özgen Apt. A Blok No:6/1 Erenköy tel: 0216-478 26 09  fax:0216 478 26 91  © Handesan ltd. sti. 

Harita: Ben Nye 

Follow @BenNyeTurkiye
 

Profesyonel Makyaj   
  • kozmetik makyaj eğitimi
  • efekt/plastik makyaj eğitimi
  • profesyonel makyaj uygulamaları
  • kalıcı makyaj
 
 
 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.

Google+