BEN NYE
0

SKIN TITE 4oz

Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

KDV Dahil 3.200,00 TL
KDV Dahil 2.400,00 TL
KDV Dahil 2.400,00 TL
 
Kullanım Alanları
 
Skin Tite®; yaralar, yara izleri yaratmak ve silikon parçaları doğrudan deriye yapıştırmak için kullanılan, cilt bakımından güvenli bir silikondur.  Hızlıca şekillendirilebilir, maksimum kontrol sağlar ve tam olarak koyduğunuz yerde kalır. Cilde yapışan Skin Tite®, tüm konturlara mükemmel uyum sağlayacaktır. Kürleşen silikon güçlüdür ve vücut hareketleriyle birlikte hareket ederek esneyebilir. Yaralar ve silikon parçalar, siz sökmediğiniz sürece, deriden çıkmaz. Skin Tite®; cilt açısından güvenlidir ve bağımsız bir laboratuvar tarafından, OECD TG 439 ve ISO 10993-10 için sertifikalandırılmıştır.

Silc Pig® silikon renk pigmentleri kullanarak, sonsuz sayıda renk efekti elde edilebilir. Skin Tite®'a eklenecek, karışık renklerdeki Silc Pig® renk pigmentleri; hiper gerçekçi kesikler, yaralar, kesikler, çürükler, nekrotik (ölü deri) efektleri, mermi delikleri ve daha fazlasını yaratmanıza olanak tanır. Thi-vex® kıvam arttırıcı, Skin Tite®'ı kalınlaştırarak dikey alanlarda daha da kontrol sahibi olmanızı sağlar.  Deri cepleri, sarkan deriler, derin kesikler ve yaralar, delikler ve daha fazlası için idealdir.

Biyoyapışkan: Skin Tite®; dirsekler, parmaklar ve eklemler gibi tutunması zor alanlara bile yapışarak, silikon deri efektleri veya silikon maskeler yapmak için idealdir. Tekrarlaynan hareket uygulamaları için de idealdir. Skin Tite®, kısa saçlı deriden (kısa kol kılı, sakal, bıyık ve kaşlar gibi) kolayca ayrılabilir.

Kullanım
 
Tüm ürünleri oda sıcaklığında (72°F/22°C) saklayın ve kullanın. Bu ürünlerin raf ömrü kısıtlıdır ve mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır.

Kalıp ayırıcı preparatlara ve kalıp silikonuna alerjiniz olmadığından emin olmak için,  elinizin arkasında küçük ölçekli bir test yapmanızı öneririz. Herhangi bir cilt reaksiyonu fark ederseniz, bu ürünü kullanmayın.

Önemli: Daha yüksek sıcaklıklar, Skin Tite®’ın karışım ömrünü azaltırken kürleşme zamanını hızlandıracaktır.

Skin Tite®, platin tipi bir silikondur. Platin tipi silikonlar; lateks, cilt yağları, aloe vera, kükürt içeren killer, üretan kauçuğu ve kalay tipi silikonlar gibi bazı kirleticiler tarafından engellenerek, kalıp ara yüzünde yapışkanlık olmasına veya parçanın tamamında kürleşme olmamasına sebep olabilir. Silikon ile yüzey arasındaki uyumluluktan emin değilseniz, küçük çaplı bir test yapmanızı öneririz. Önerilen kürleşme süresi geçtiği halde silikon, kürleşmemiş veya sakız kıvamındaysa inhibisyon oluşmuştur. Önerilen kür süresi geçtikten sonra silikon hala kürlenmemiş ise, inhibisyon meydana gelmiş demektir.

Bu materyalin performansından şüphe duyuyorsanız, hiçbir uygulamanın da aynı olmadığı düşünülürse, projenizle olan uygunluğunu belirlemek için küçük bir test uygulaması yapmanızı öneririz.

Renk Ekleme – Cilt tonunu ayarlamak için; Skin Tite®’a Silc Pig ® silikon renk pigmentleri eklenebilir. Renk pigmentini ekleyin ve iyice karıştırın.

Karıştırma - Skin Tite® el ile karıştırılabilir. Karıştırma kabının kenarlarını ve tabanını birkaç kez sıyırdığınızdan emin olarak 30 saniye boyunca elle karıştırın.

1.Bir Biyoyapışkan Olarak Kullanma - Skin Tite® daha önceden yapılmış bir platin silikon protezi, insan derisine geçici olarak yapıştırmak için kullanılabilir.

Nasıl Yapılır? Skin Tite® yapıştırıcının kürleşmesini engelleyebilecek tüm yağları arındırmak için cildi temizleyin. Skin Tite®'ı iyice karıştırın (1A: 1B).
Karıştırdıktan sonra, küçük bir miktarda Skin Tite®'ı protezin üzerine veya cildin yüzeyine fırçayla sürün. Skin Tite® kürleşene kadar protezi cilt üzerine sıkıca tutturun. Bu süreç; vücut sıcaklığına bağlı olarak, yaklaşık 5 dakika veya daha kısa bir sürede tamamlanmalıdır.

Daha yüksek bir sıcaklık, Skin Tite®'ın daha hızlı kürleşmesine sebep olacaktır. Skin Tite® bir kez kürlendiğinde, yapışkan kalacaktır. Protezin kenarlarını dikkatlice kaynaştırmak için; gerekirse, az miktarda Skin Tite® kullanabilirsiniz.
 
Ayrıca Skin Tite® tamamen kürlendiğinde; protezi daha da gerçekçi bir şekilde cilde kaynaştırmak ve renklendirmek için tiyatro makyajı kullanılabilir. Parçayı, deriden çıkarmak için, yavaşça cilt yüzeyinden soyarak çıkarın. Bebek yağı veya makyaj temizleyicisi kullanmak, protezin daha kolay çıkarılmasına yardımcı olabilir.  

2.Doğrudan Cilt Üzerinde Protez Uygulama Yapma  - Skin Tite®, Silc-Pig® silikon renk pigmentleri ve az miktarda Thi-Vex® tiksotropik katkı maddesi ile kombine edilerek; doğrudan cilt üzerinde silikon protez uygulamalar oluşturulabilir.

Nasıl Yapılır? Skin Tite®’ı ağırlıkça veya hacimce 1A: 1B oranında karıştırın, az miktarda renk pigmenti ekleyin ve tekrar karıştırın. İstenilen renk elde edildiğinde; az miktarda Thi-vex® ilave edip istenen kalınlığa ulaşana kadar karıştırmaya devam edin. Skin Tite®, artık yara izlerini, kesikleri ve diğer efektleri yaratmak için deriye doğrudan uygulanabilir. Protezin kenarlarını kabartmak için alkole daldırılmış küçük bir fırça kullanın. Protez tamamen kürlendiğinde, parçayı daha fazla kaynaştırmak ve renklendirmek için tiyatro makyajı kullanılabilir. Protezi deriden çıkarmak için, yavaşça cilt yüzeyinden soyarak çıkarın. Bebek yağı veya makyaj temizleyicisi kullanmak, protezin daha kolay çıkarılmasına yardımcı olabilir.  

Saçlı Deri Yüzeyler - Skin Tite®, kısa saçlı deriden (kısa kol kılı, sakal, bıyık ve kaşlardan) kolayca ayrılır. Eğer saç çok uzun ise, silikon içinde kapsülleşecektir; bu durumda Skin Tite®’ı ciltten sökmek için, saçların dikkatlice kesilmesi gerekli olabilir. 

3.Bir Protez Yapmak için Skin Tite®’ı Kalıba Dökmek - Skin Tite® Silc-Pig® silikon renk pigmentleriyle kombine edilerek; tekrar kullanılabilir bir silikon protez yapmak için kalıba dökülebilir.

Nasıl Yapılır? Skin Tite®'ı platin silikon bir kalıba veya katı alçı bir kalıba dökebilirsiniz. Kalıp ayırıcı olarak bir sabun çözeltisi uygulayın (1 birim bulaşık sabununa 2 birim izopropil alkol iyi sonuç verir) ve en az 30 dakika kurumaya bırakın. Skin Tite®'ı ağırlıkça veya hacimce 1A: 1B oranında karıştırın ve kalıba dökün. Döküm tamamen kürleştikten sonra; kalıp ayırıcı ılık su ile yıkanarak çıkartılmalı ve kurumaya bırakılmalıdır. Skin Tite®, silikon parçaları, geçici olarak cildinize yapıştırmak için kullanılabilir. Parçayı daha fazla kaynaştırmak ve renklendirmek için tiyatro makyajı kullanılabilir. Kullandıktan sonra, parçayı yavaşça çıkarın. Bebek yağı veya makyaj temizleyicisi kullanmak, protezin daha kolay çıkarılmasına yardımcı olabilir.  
Teknik Özellikler
 
Hacimce Karışım Oranı  1A:1B
Ağırlıkça Karışım Oranı  1A:1B
Özgül Ağırlık 1.07 g/cc
Karışımın Ömrü   3 dakika
Kürleşme Süresi 5 dakika 
Renk  Saydam 
Karışımın Vizkozitesi  23,000 cps
 
   Skin Tite: İki bileşenli silikon malzeme, 3 farklı amaç için kullanılabilir.
  1. Platinyum bazlı silikon protezleri yüze uygularken yapıştırıcı olarak kullanabilirsiniz.
  2. Yüzde 3 boyutlu yaralar oluşturmak için kullanılabilir. Silc-pig ile renklendirip, içine çok az miktarda Thi-vex ekleyerek direk yüzde uygulama yapabilirsiniz.
  3. Daha önceden hazırlamış olduğunuz yara kesik gibi kalıpların içine dokum yapmak için kullanabilirsiniz.

 
Diğer Özellikler
Stok KoduSKNTT
MarkaSMOOTH-ON
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

p>Satis Magazamiz: Bağdat Cad. Zincirli Köşk Sokak. Özgen Apt. A Blok No:6/1 Erenköy tel: 0216-478 26 09  fax:0216 478 26 91  © Handesan ltd. sti. 

Harita: Ben Nye 

Follow @BenNyeTurkiye
 

Profesyonel Makyaj   
  • kozmetik makyaj eğitimi
  • efekt/plastik makyaj eğitimi
  • profesyonel makyaj uygulamaları
  • kalıcı makyaj
 
 
 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.

Google+