BEN NYE
0

MOLD MAX 60 5.6KG

MOLD MAX 60 5.6KG
MOLD MAX 60 5.6KG
Görsel 1
Görsel 2
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

KDV Dahil 300,90 TL
KDV Dahil 944,99 TL

Kullanım Alanları

Mold Max® 60, yüksek ısı direnci (560°F / 294°C'ye kadar) gerektiren uygulamalar için formüle edilmiş, kalay tipi bir Shore 60A silikondur. Bu silikon, düşük vizkoziteye sahiptir ve kürleşmiş silikon, çok düşük çekmeye sahiptir. A ve B parçaları ağırlıklarına göre 100A & 3B oranında karıştırılır.
 
Karışımın ömrü 40 dakikadır ve kürleşme süresi 24 saattir. Kalay ve kalay-kurşun alaşımı düşük sıcaklıkta eriyen metallerin dökümlerinde kullanılır.
Genel Özellikler
  • Yüksek ısıya dayanıklıdır, yüksek ısılı uygulamalar için geliştirilmiştir ve 560°F / 294°C'ye kadar dayanıklıdır
  • Düşük karışım vizkozitesine sahiptir ve kürleşmiş silikonun çekmesi ihmal edilebilecek kadar azdır.

Kullanım
 

Önemli: THI-VEX® silikon kıvam arttırıcının Mold Max® 60 ile kullanılması ÖNERİLMEZ.

 

Önemli: Mold Max® 60 silikon kullanırken doğru sonuca ulaşmak için A ve B Bölüm bileşenlerini hassas tartı kullanarak tartmanız gerekir.

 

Bu materyalin performansından şüphe duyuyorsanız, hiçbir uygulamanın da aynı olmadığı düşünülürse, projenizle olan uygunluğunu belirlemek için küçük bir test uygulaması yapmanızı öneririz.


Hazırlık - Malzeme oda sıcaklığında saklanmalı ve kullanılmalıdır(73°F/23°C). Bu ürünlerin raf ömrü sınırlıdır ve mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Kirlenme riskini en aza indirgemek için koruyucu gözlük, uzun kollu kıyafetler ve lastik eldiven giyin. Silikon, sülfür içeren killer tarafından engellenebilir ve şablon ara yüzünde yapışkanlık olmasına veya kalıpta kürleşme olmamasına yol açabilir. Silikon ile yüzey arasındaki uyumluluktan emin değilseniz, küçük çaplı bir test yapmanızı öneririz. Kalıbın çok önemli olmayan bir alanına az miktarda silikon uygulayın. Önerilen kürleşme süresi geçtiği halde silikon, kürleşmemiş veya sakız kıvamındaysa inhibisyon oluşmuştur.


Kaplama / Kalıp Ayırıcı Maddesi Uygulama - Doğrudan kalıba püskürtülen berrak akrilik vernikten "koruyucu kaplama" genellikle inhibisyonun önlenmesinde etkili olmaktadır. Kaplamanın iyice kurumasına izin verin. Genellikle gerekli olmasa da; kalıp ayırıcı bir madde, çoğu yüzeyin içine veya üzerine döküldüğünde kalıptan çıkarma işlemini kolaylaştıracaktır. Ease Release® 200, silikon ile kalıplar yapmak ve yeni silikonu kürleşmiş silikondan ayırmak için kullanılabilecek kanıtlanmış bir ayırıcı ajandır. Mann Ease Release® ürünleri, Polyesterciyiz.biz’ den temin edilebilir.

ÖNEMLİ:Tüm alana kapsamlı bir şekilde uygulayabilmek için, kalıp ayırıcıyı modelin tüm yüzeylerine yumuşak bir fırça yardımıyla hafifçe uygulayın. Ardından ince püskürtme boya uygulayın ve 30 dakika boyunca kurumaya bırakın.

 

 

 

Ölçüm & Karıştırma - Başlamadan önce, çökmüş olabilecek astar boyaları yeniden dağıtmak için, A Bölümünü (baz) önceden karıştırın. Bir hassas tartı kullanarak gerekli miktarda A ve B bileşenlerini bir karıştırma kabına boşaltın ve 3 dakika boyunca karıştırın. Kabın kenarlarını ve tabanını birkaç kez sıyırın. A ve B bölümlerini karıştırdıktan sonra, döküme hazır Mold Max® silikonun içerisinde hava kalmaması için vakumla gazını almanız önerilir. Ürünün genişlemesi için kapta yeterli miktarda alan bıraktığınızdan emin olduktan sonra malzemeyi 2-3 dakika vakumlayın (29 inç cıva).

 

Döküm / Kürleşme / Post Kür

En iyi sonucu elde edebilmek için, karışımınızı, kalıbınızın en alçak noktasını seçerek yüksekten tek bir noktadan dökün. Silikonunuzun modelinizle aynı seviyeye ardından üzerine çıkmasına izin verin. Düzgün ve ince bir akış, hava kabarcıklarının oluşma olasılığını minimum seviyeye indirger. Silikonun seviyesi, model yüzeyinin en üst noktasından en az yaklaşık 1,5 cm (1/2 ") yukarıda kalmalıdır. Kalıbınızı modelden ayırmadan önce en az 16 saat oda sıcaklığında (73°F / 23°C) kürleşmesine izin verin. Elde ettiğiniz kalıbı kürleşme sonrası ek olarak 4-5 saat boyunca 51°C fırınlamanız halinde bazı üretan reçinelerinin ve kauçukların sertleşmesini engelleyebilecek, kalıpta olabilecek artık nem ve alkolü yok edecektir. Kalıbı kullanmadan evvel oda sıcaklığına kadar soğumasına izin verin. Sıcaklığın 65°F / 18°C'den düşük olduğu yerlerde silikon kalıp imal etmeyin.


Accel-T® Silicone Kür Hızlandırıcı ile kalıp ayırma süresinin azaltılması:

Önemli: A Parçası eklemeden önce Accel T® ürününü B parçası ile iyice karıştırın. Accel T® ilavesi ile çalışma süresinin önemli ölçüde azaldığını unutmayın. Ayrıca, kürlenmiş silikonun raf ömrü de eklenen Accel-T® miktarı ile orantılı olarak azaltılır.

Kalıp Kullanımı– Yeni silikon kalıplar doğal salım özelliklerine sahiptir. Kalıba dökülen malzemenin özelliklerine göre kalıp kayganlığı azalabilir ve parçalar yapışmaya başlayabilir. Balmumu veya alçı gibi malzemelerin dökümünde kalıp ayırıcıya gerek yoktur. Kalıp ömrünü en üst düzeye çıkarmak için, poliüretan, polyester ve epoksi reçineleri dökmeden önce Ease Release® 200 gibi bir ayırıcı madde uygulamanız önerilir (Polyesterciyiz.biz’den temin edilebilir). Kürlenmiş dökümlere kuru mat kaplama sağlayacak toz kaplama tekniği hakkında bilgi almak için www.smooth-on.com adresindeki Smooth-On'un SSS bölümünü ziyaret edin.

Kalıp Performansı & Saklama – Kalıbın fiziksel ömrü, nasıl kullandığınıza bağlı olarak değişkenlik gösterir (dökülen materyaller, frekans vb.). Beton gibi aşındırıcı materyallerin dökülmesi kalıp detaylarını hızlı bir şekilde aşındırırken, mum gibi aşındırıcı olmayan materyallerin dökülmesi kalıp detaylarını etkilemeyecektir. Kalıp, depolanmadan önce, bir sabun solüsyonu ile temizlenmeli ve tamamen kurutulmalıdır. İki (veya daha fazla ) parçalı kalıplar birleştirilmelidir. Kalıplar, serin ve kuru bir ortamda, düz bir zemin üzerinde depolanmalıdır.


Teknik Özellikler
 
Ağırlıkça Karışım Oranları 100A:3B
Özgül Ağırlık  1,45 g/cc
Özgül Hacim  1.19 m3/kg (19,1 cu. in./lb.) 
Renk  Kırmızı 
Shore A Sertliği 60
Çekme Dayanımı 27.44 Bar (398 psi)
100% Modül 22.82 Bar (331 psi)
Kopma Anındaki Uzama 132 %
Die B Kopma Kuvveti 63 pli
Çekme Payı 0,0015 in. / in.
Karışımın Ömrü 40 dakika
Kürleşme Süresi 24 saat
Kullanılabilir Sıcaklık (maks.) 293 °C (560 °F)
Kullanılabilir Sıcaklık  (min) -53 °C (-65 °F)
Dielektrik Dayancı  >500 volts/mil 
Dielektrik Sabiti, 100Hz  3.4 
Güç Kaybı Katsayısı, 100Hz  0,02 
Hacim Özdirenci  9 x 1014 ohm/cm 
Isıl İletkenlik 0,347 W/M*K
Karışımın Viskozitesi  20.000 cps 

 
Diğer Özellikler
Stok Kodusmth mold
MarkaSMOOTH-ON
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Satis Magazamiz: Bağdat Cad. Zincirli Köşk Sokak. Özgen Apt. A Blok No:6/1 Erenköy tel: 0216-478 26 09  fax:0216 478 26 91  © Handesan ltd. sti. 

Harita: Ben Nye 

Follow @BenNyeTurkiye
 

Profesyonel Makyaj   
  • kozmetik makyaj eğitimi
  • efekt/plastik makyaj eğitimi
  • profesyonel makyaj uygulamaları
  • kalıcı makyaj
 
 
 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.

Google+