BEN NYE
0

MOLD MAX 40

Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

KDV Dahil 3.200,00 TL
YAG BAZLI HD FONDOTEN
KDV Dahil 700,00 TL
KDV Dahil 975,00 TL
 Kullanım Alanları

Mold Max® Silikonları, olağanüstü çalışma özellikleri ve raf ömürlerine sahip kalay tipi silikon bileşikleridir. Smooth-On’un "Libra®” katalizörüyle gelen Mold Max® Silikonlar, bu sayede uzun raf ömrü sunabilmektedir.

Mold Max® silikonlar,  Silc Pig® silikon renklendiriciler ile renklendirilebilir. Döküm silikonların karışım ömrü 45 dakikadır ve Silikon, oda sıcaklığında gece boyunca kürleşir. 
Sıkışan havayı çıkarmak için bir vakum pompası ve hazne kullanılarak vakumla gaz alma uygulaması yapılması önerilir.
Genel Özellikler
  • Mold Max® Silikonlar;  prototip, mobilya, heykel ve mimari elemen kalıpları da dahil olmak üzere birçok endüstriyel ve sanat içerikli uygulamaları, en ince ayrıntıları ile modelleyebilir.
  • Mold Max® Silikonlar;  balmumu, alçı, düşük erime dereceli alaşımlar / metaller, üretan, epoksi veya polyester reçineler de dâhil olmak üzere birçok malzemenin dökümü (kalıp ayırıcı kullanmadan) için kullanılabilir.


Kullanım
THI-VEX® Mold Max® 40 silikonuyla uyumlu değildir.

ÖNEMLİ:  Mold Max® silikonları kullanırken doğru sonuca ulaşmak için A ve B Bölüm bileşenlerini hassas tartı kullanarak tartmanız gerekir.

Bu materyalin performansından şüphe duyuyorsanız, hiçbir uygulamanın da aynı olmadığı düşünülürse, projenizle olan uygunluğunu belirlemek için küçük bir test uygulaması yapmanızı öneririz.

Güvenlik – Düzgün havalandırılmış bir alanda kullanın ("oda büyüklüğünde" havalandırma). Kirlenme riskini en aza indirgemek için koruyucu gözlük, uzun kollu kıyafetler ve lastik eldiven giyin. Yalnızca vinil eldiven kullanın. Lateks eldivenler, silikonun kürlenmesini engeller.

Malzemenin oda sıcaklığında (73°F/23°C) saklanması ve kullanımı) - Materyali daha yüksek sıcaklıklarda saklamak, kullanılmamış malzemenin raf ömrünü de azaltacaktır. Bu ürünlerin raf ömrü sınırlıdır ve mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır.

Kaplama / Kalıp Ayırıcı Maddesi Uygulama - Mold Max® silikonlar, sülfür içeren killer tarafından engellenebilir ve şablon ara yüzünde yapışkanlık olmasına veya kalıpta kürleşme olmamasına yol açabilir. Silikon ile yüzey arasındaki uyumluluktan emin değilseniz, küçük çaplı bir test yapmanızı öneririz. Kalıbın çok önemli olmayan bir alanına az miktarda silikon uygulayın. Önerilen kürleşme süresi geçtiği halde silikon, kürleşmemiş veya sakız kıvamındaysa inhibisyon oluşmuştur.

Doğrudan kalıba püskürtülen berrak akrilik vernikten "koruyucu kaplama" genellikle inhibisyonun önlenmesinde etkili olmaktadır. Kaplamanın iyice kurumasına izin verin.
Genellikle gerekli olmasa da; kalıp ayırıcı bir madde, çoğu yüzeyin içine veya üzerine döküldüğünde kalıptan çıkarma işlemini kolaylaştıracaktır. Ease Release® 200, silikon ile kalıplar yapmak ve yeni silikonu kürleşmiş silikondan ayırmak için kullanılabilecek kanıtlanmış bir ayırıcı ajandır. Mann Ease Release® ürünleri,Polyesterciyiz.biz'den temin edilebilir.

Ölçüm & Karıştırma - Başlamadan önce, çökmüş olabilecek pigmentleri yeniden dağıtmak için, B Bölümünü önceden karıştırın. Bir hassas tartı kullanarak gerekli miktarda A ve B bileşenlerini bir karıştırma kabına boşaltın ve 3 dakika boyunca karıştırın. Kabın kenarlarını ve altını birkaç kez kazıyın.  A ve B bölümlerini karıştırdıktan sonra, döküme hazır Mold Max® silikonun içerisinde hava kalmaması için vakumla gazını almanız önerilir. Ürünün genişlemesi için kapta yeterli miktarda alan bıraktığınızdan emin olduktan sonra malzemeyi 2-3 dakika vakumlayın (29 inç cıva).

Döküm / Kürleşme / Post Kür
En iyi sonucu elde edebilmek için, karışımınızı, kalıbınızın en alçak noktasını seçerek yüksekten tek bir noktadan dökün. Silikonunuzun modelinizle aynı seviyeye ardından üzerine çıkmasına izin verin. Düzgün ve ince bir akış, hava kabarcıklarının oluşma olasılığını minimum seviyeye indirger. Silikonun seviyesi, model yüzeyinin en üst noktasından en az yaklaşık 1,5 cm (1/2 ") yukarıda kalmalıdır. Kalıbınızı modelden ayırmadan önce en az 16 saat oda sıcaklığında (73°F / 23°C) kürleşmesine izin verin. Elde ettiğiniz kalıbı kürleşme sonrası ek olarak 4 saat boyunca 65°C fırınlamanız halinde bazı üretan reçinelerinin ve kauçukların sertleşmesini engelleyebilecek, kalıpta olabilecek artık nem ve alkolü yok edecektir. Kalıbı kullanmadan evvel oda sıcaklığına kadar soğumasına izin verin. Sıcaklığın 65°F / 18°C'den düşük olduğu yerlerde silikon kalıp imal etmeyin.

Mold Max® Silikonlarında Hızlandırma - Accel-T® Silikon Hızlandırıcı, Mold Max® silikonlarının kürlenme süresinin hızlandırılmasını sağlar.
 
Not: çalışma süreleri, eklenen Accel-T® miktarı ile orantılı olarak azalmaktadır. Kesin karışım oranları ve kürlenme sürelerini öğrenmek için Accel-T® teknik bültenine bakın (Polyesterciyiz.biz’ den temin edinilebilir). Bu tip hızlandırıcıları kullanmak, kalıbın raf ömrünün kısalmasına sebep olacaktır. 

Mold Max® Silikonlarında Kıvamı Azaltma - Silicone Thinner®, kalay tipi silikonların (yoğunlaşmalı) veya platin tipi silikonların (ilaveli) viskozitesini düşürecek olan reaktif olmayan bir silikon katkısıdır.

Silicone Thinner® aşağıdaki avantajları sunar:
[1] Daha düşük karışımlı bir viskozite (A + B), vakumlama sırasında havanın silikondan daha hızlı boşalacağıı anlamına gelir;
[2] Karışık silikon (A + B) karmaşık model detaylarını daha iyi kaplayacaktır;
[3] Silicone Thinner®, sertleştirilmiş silikonun son shore sertliğini (durometresi) düşürür;
[4] Kullanılan Silicone Thinner® miktarı ile orantılı olarak kap ömrü (çalışma süresi) de artar.

Bir dezavantajı; nihai yırtılma ve çekme oranlarının Silikon Thinner® ilavesiyle orantılı olarak düşmesidir, ancak Mold Max® Serisi silikonların yırtılma özellikleri bu durumdan etkilenmez. Toplam sistemin (A + B) ağırlığının % 10'unu aşması önerilmez. Daha detaylı bilgi almak için Silicone Thinner® teknik bültenine bakın (Polyesterciyiz.biz’ den temin edinilebilir).

Kalıp Performansı & Saklama – Kalıbın fiziksel ömrü, nasıl kullandığınıza bağlı olarak değişkenlik gösterir (dökülen materyaller, frekans vb.). Beton gibi aşındırıcı materyallerin dökülmesi kalıp detaylarını hızlı bir şekilde aşındırırken, balmumu gibi aşındırıcı olmayan materyallerin dökülmesi kalıp detaylarını etkilemeyecektir. Kalıp, depolanmadan önce,  bir sabun solüsyonu ile temizlenmeli ve tamamen kurutulmalıdır. İki (veya daha fazla ) parçalı kalıplar birleştirilmelidir. Kalıplar, serin ve kuru bir ortamda, düz bir zemin üzerinde depolanmalıdır.
Teknik Özellikler

 

Ağırlıkça Karışım Oranları 100A:10B
Özgül Ağırlık  1,14 g/cc 
Özgül Hacim  1.51 m3/kg (24,3 cu. in./lb.) 
Renk Nane yeşili
Shore A Sertliği 40
Çekme Dayanımı 37.92 Bar (550 psi)
100% Modül 13.10 Bar (190 psi)
Kopma Anındaki Uzama 250 %
Die B Kopma Kuvveti 120 pli 
Çekme Payı  0.004 in. / in.
Karışımın Ömrü  45 dakika
Kürleşme Süresi  24 saat 
Kullanılabilir Sıcaklık (maks.)  204°C (400 °F) 
Kullanılabilir Sıcaklık  (min) -53°C (-65 °F)
Karışımın Viskozitesi 45.000 cps 

 
Diğer Özellikler
Stok KoduMLD40
MarkaSMOOTH-ON
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

dis boyasi

p>Satis Magazamiz: Bağdat Cad. Zincirli Köşk Sokak. Özgen Apt. A Blok No:6/1 Erenköy tel: 0216-478 26 09  fax:0216 478 26 91  © Handesan ltd. sti. 

Harita: Ben Nye 

Follow @BenNyeTurkiye
 

Profesyonel Makyaj   
  • kozmetik makyaj eğitimi
  • efekt/plastik makyaj eğitimi
  • profesyonel makyaj uygulamaları
  • kalıcı makyaj
 
 
 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.

Google+