BEN NYE
0

MOLD MAX 20

Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

KDV Dahil 3.200,00 TL
KDV Dahil 2.400,00 TL
YAG BAZLI HD FONDOTEN
KDV Dahil 800,00 TL
Kullanım Alanları
 

Mold Max® Silikonları, olağanüstü çalışma özellikleri ve raf ömürlerine sahip kalay tipi silikon bileşikleridir. Smooth-On’un "Libra®” katalizörüyle gelen Mold Max® Silikonlar, bu sayede uzun raf ömrü sunabilmektedir. Mold Max® silikonlar,  Silc Pig® silikon renklendiriciler ile renklendirilebilir. Döküm silikonların karışım ömrü 45 dakikadır ve silikon, oda sıcaklığında gece boyunca kürleşir. 

Sıkışan havayı çıkarmak için bir vakum pompası ve hazne kullanılarak vakumla gaz alma uygulaması yapılması önerilir.
Genel Özellikler
 
  • Mold Max® Silikonlar;  prototip, mobilya, heykel ve mimari element kalıpları da dahil olmak üzere birçok endüstriyel ve sanat içerikli uygulamaları, en ince ayrıntısına kadar modelleyebilir.
  • Fırça uygulamaları için; Mold Max® 20’nin kıvamı, THI-VEX® katkı maddesi kullanılarak arttırılabilir.  
  • Mold Max® Silikonlar;  balmumu, alçı taşı, düşük erime dereceli alaşımlar / metaller, üretan, epoksi veya polyester reçineler de dahil olmak üzere birçok malzemenin dökümü (kalıp ayırıcı kullanmadan) için kullanılabilir.

Kullanım

 
Önemli: Mold Max® silikonları kullanırken doğru sonuca ulaşmak için A ve B Bölüm bileşenlerini hassas tartı kullanarak tartmanız gerekir.

Bu materyalin performansından şüphe duyuyorsanız, hiçbir uygulamanın da aynı olmadığı düşünülürse, projenizle olan uygunluğunu belirlemek için küçük bir test uygulaması yapmanızı öneririz.

Güvenlik – Düzgün havalandırılmış bir alanda kullanın ("oda büyüklüğünde" havalandırma). Kirlenme riskini en aza indirgemek için koruyucu gözlük, uzun kollu kıyafetler ve lastik eldiven giyin. Yalnızca vinil eldiven kullanın. Lateks eldivenler, silikonun kürlenmesini engeller.

Kaplama / Kalıp Ayırıcı Maddesi Uygulama - Mold Max® silikonlar, sülfür içeren killer tarafından engellenebilir ve şablon ara yüzünde yapışkanlık olmasına veya kalıpta kürleşme olmamasına yol açabilir. Silikon ile yüzey arasındaki uyumluluktan emin değilseniz, küçük çaplı bir test yapmanızı öneririz. Kalıbın çok önemli olmayan bir alanına az miktarda silikon uygulayın. Önerilen kürleşme süresi geçtiği halde silikon, kürleşmemiş veya sakız kıvamındaysa inhibisyon oluşmuştur.

Doğrudan kalıba püskürtülen berrak akrilik vernikten "koruyucu kaplama" genellikle inhibisyonun önlenmesinde etkili olmaktadır. Kaplamanın iyice kurumasına izin verin.
Genellikle gerekli olmasa da; kalıp ayırıcı bir madde, çoğu yüzeyin içine veya üzerine döküldüğünde kalıptan çıkarma işlemini kolaylaştıracaktır. Ease Release® 200, silikon ile kalıplar yapmak ve yeni silikonu kürleşmiş silikondan ayırmak için kullanılabilecek kanıtlanmış bir ayırıcı ajandır. Mann Ease Release® ürünleri, Smooth-On veya Smooth-On distribütörlerinden temin edilebilir.

Ölçüm & Karıştırma - Başlamadan önce, çökmüş olabilecek pigmentleri yeniden dağıtmak için, B Bölümünü önceden karıştırın. Bir hassas tartı kullanarak gerekli miktarda A ve B bileşenlerini bir karıştırma kabına boşaltın ve 3 dakika boyunca karıştırın. Kabın kenarlarını ve tabanını birkaç kez sıyırın.  A ve B bölümlerini karıştırdıktan sonra, döküme hazır Mold Max® silikonun içerisinde hava kalmaması için vakumla gazını almanız önerilir. Ürünün genişlemesi için kapta yeterli miktarda alan bıraktığınızdan emin olduktan sonra malzemeyi 2-3 dakika vakumlayın (29 inç cıva).

Döküm / Kürleşme / Post Kür - En iyi sonucu elde edebilmek için, karışımınızı, kalıbınızın en alçak noktasını seçerek yüksekten tek bir noktadan dökün. Silikonunuzun modelinizle aynı seviyeye ardından üzerine çıkmasına izin verin. Düzgün ve ince bir akış, hava kabarcıklarının oluşma olasılığını minimum seviyeye indirger. Silikonun seviyesi, model yüzeyinin en üst noktasından en az yaklaşık 1.3 cm (1/2 ") yukarıda kalmalıdır. Kalıbınızı modelden ayırmadan önce en az 16 saat oda sıcaklığında (73°F / 23°C) kürleşmesine izin verin. Elde ettiğiniz kalıbı kürleşme sonrası ek olarak 4 saat boyunca 65°C fırınlamanız halinde bazı üretan reçinelerinin ve kauçukların sertleşmesini engelleyebilecek, kalıpta olabilecek artık nem ve alkolü yok edecektir. Kalıbı kullanmadan evvel oda sıcaklığına kadar soğumasına izin verin. Sıcaklığın 65°F / 18°C'den düşük olduğu yerlerde silikon kalıp imal etmeyin.

Mold Max® Silikonlarında Kıvam Arttırma ve Azaltma - THIVEX®, özellikle dikey yüzey uygulamalarında (fırçayla sürülen kalıpları yapmak için) kullanılan Smooth-On'un Mold Max® 20 silikonunun kıvamını arttırmak için üretilmiştir. Kullanılan THI-VEX® miktarı değiştirilerek farklı kıvamlar elde etmek mümkündür. Öncelikle İnce bir silikon tabakası uygulayın. Bir sonraki tabakayı uygulamadan önce silikonun "yapış yapış” olması için bekleyin. Nihai kalıp kalınlığı en az 3/8 "(1 cm) olmalıdır. Destek kabuğunu uygulamadan önce gece boyunca (24 saat) kürlenmeye bırakın. Silicone Thinner®, kalay tipi silikonların (yoğunlaşmalı) veya platin tipi silikonların (ilaveli) viskozitesini düşürecek olan reaktif olmayan bir silikon katkısıdır. Toplam sistemin (A + B) ağırlığının % 10'unu aşması önerilmez. 

Mold Max® Silikonlarında Hızlandırma - Accel-T® Silikon Hızlandırıcı, Mold Max® 20 silikonunun kürlenme süresinin hızlandırılmasını sağlar. Not: çalışma süreleri, eklenen Accel-T® miktarı ile orantılı olarak azalmaktadır. Bu tip hızlandırıcıları kullanmak, kalıbın raf ömrünün kısalmasına sebep olacaktır. 

Kalıp Performansı & Saklama – Kalıbın fiziksel ömrü, nasıl kullandığınıza bağlı olarak değişkenlik gösterir (dökülen materyaller, frekans vb.). Beton gibi aşındırıcı materyallerin dökülmesi kalıp detaylarını hızlı bir şekilde aşındırırken, mum gibi aşındırıcı olmayan materyallerin dökülmesi kalıp detaylarını etkilemeyecektir. Kalıp, depolanmadan önce,  bir sabun solüsyonu ile temizlenmeli ve tamamen kurutulmalıdır. İki (veya daha fazla )parçalı kalıplar birleştirilmelidir. Kalıplar, serin ve kuru bir ortamda, düz bir zemin üzerinde depolanmalıdır.

 Teknik Özellikler
 
Ağırlıkça Karışım Oranları 100A:10B 
Özgül Ağırlık 1,18 g/cc
Özgül Hacim 1.46 m3(23,5 cu. in./lb.)
Renk Açık Pembe
Shore A Sertliği 20
Çekme Dayanımı 38.26 Bar (555 psi)
100% Modül  3.378 Bar (49 psi) 
Kopma Anındaki Uzama 512 % 
Die B Kopma Kuvveti 110 pli 
Çekme Payı  0,001 in. / in. 
Karışımın Ömrü  45 dakika
Kürleşme Süresi  24 saat 
Kullanılabilir Sıcaklık (maks.) 204 °C (400 °F)
Kullanılabilir Sıcaklık  (min) -53  °C (-65 °F) 
Karışımın Vizkozitesi 25.000 cps


 
 
Diğer Özellikler
Stok KoduSMTH MOLD20
MarkaSMOOTH-ON
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

dis boyasi

p>Satis Magazamiz: Bağdat Cad. Zincirli Köşk Sokak. Özgen Apt. A Blok No:6/1 Erenköy tel: 0216-478 26 09  fax:0216 478 26 91  © Handesan ltd. sti. 

Harita: Ben Nye 

Follow @BenNyeTurkiye
 

Profesyonel Makyaj   
  • kozmetik makyaj eğitimi
  • efekt/plastik makyaj eğitimi
  • profesyonel makyaj uygulamaları
  • kalıcı makyaj
 
 
 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.

Google+