BEN NYE
0

BODY DOUBLE Standard KALIP Silikonu

Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

KDV Dahil 3.200,00 TL
KDV Dahil 2.400,00 TL
YAG BAZLI HD FONDOTEN
KDV Dahil 800,00 TL
Kullanım Alanları
 
Body Double®; yüz, el ve diğer vücut parçalarının kalıplarını yapmak için cilde doğrudan uygulanabilen uzun ömürlü platin tipi bir silikondur. Hızla kürleşen silikon, her orijinal modelden mükemmel ayrıntılar almanıza olanak tanır.
 
– Ayrıntılar, herhangi bir aljinattan alacağınızdan çok daha iyidir!
Genel Özellikler
 
İster Tek Döküm İster Birçok… Hem de Aynı Maliyetle: Sadece tek döküm için iyi olan aljinatların aksine, Body Double®; alçı, Matrix® Neo®, mum, reçineler (Smooth-On üretanlar, polyester, vb.), düşük sıcaklıkta eriyen metal bileşenler vb. hemen hemen her materyalden birçok döküm elde edebilmenizi sağlar. Kalıp başına kullanılacak Body Double® miktarı da, diğer birçok aljinata oranla daha azdır. Bu sebeple kalıp başına düşen maliyet aynı olacaktır. 

Body Double® kokusuzdur ve ACMI tarafından toksik olmayan ve cilt dostu olarak sınıflandırılmıştır. Body Double® silikonuna HYPER-FOLIC® ayırıcı katkı maddesi eklemek, kendi kendine kalıptan ayrılabilen ve saçla kaplı vücut bölgelerinden kolaylıkla çıkarılabilen bir silikon yaratacaktır.

Daha geniş yüzeyler için Body Double® "Standart Set" kullanılabilir. Çalışma süresi 5 dakika ve kalıptan ayırma süresi 20 dakikadır*.

* Malzeme sıcaklığına, ortam sıcaklığına ve vücut sıcaklığına bağlı olarak - Ayrıntılar için aşağıdaki "Hazırlık" bölümüne bakın.
Kullanım
 

Body Double® ‘ı oda sıcaklığında (73°F/23°C) saklayın ve kullanın – Daha yüksek sıcaklıklar hem çalışma hem de raf ömrünü ciddi oranda düşürecektir. Ayrıca materyali daha yüksek sıcaklıklarda saklamak, kullanılmamış malzemenin raf ömrünü de azaltacaktır. Bu ürünlerin raf ömrü kısıtlıdır ve mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Kirlenme riskini en aza indirgemek için koruyucu gözlük, uzun kollu kıyafetler ve lastik eldiven giyin.


Güvenlik – Kalıp ayırıcı preparatlara ve kalıp silikonuna alerjiniz olmadığından emin olmak için, elinizin arkasında küçük ölçekli bir test yapmanızı öneririz. Herhangi bir cilt reaksiyonu fark ederseniz, bu ürünü kullanmayın. Body Double® yalnızca cilt üzeri uygulamalar için güvenlidir – asla yutulmamalıdır. Ağız içi kalıplar yapmak için kullanmayın. Dişler kapalı olduğu sürece, dudaklar hafif aralanmış bir gülümsemenin kalıbını yapabilirsiniz.

Canlı model kalıpları yapmak için en az üç kişi gereklidir. Çabuk sertleşen malzemelerle çalışacağınız için; bir kişi modellik ederken, diğerleri kalıp silikonunu ve destek katmanını karıştırmalı ve uygulamalıdır.

 

 

Kür İnhibisyonu - Ciltte bulunan kirleticiler inhibisyona neden olabilir. Body Double® Release Cream'i uygulamadan önce cilt; temiz ve makyaj, kozmetik, cilt kremleri, parfüm yağları vb. maddelerden arındırılmış olmalıdır. Kür inhibisyonuna sebep olacağı için; Aloe içeren bir ürün sürülmüş cilt üzerine silikon uygulanmamalıdır. Lateks eldiven kullanmayın.

 

Body Double® Release Cream'i uygulamadan önce cilt temiz olmalıdır ve makyaj, kozmetik, cilt kremleri, parfüm yağları vb. içermemelidir. Aloe içeren bir ürün ile kaplanmış cilt üzerine kauçuk sürülmemelidir; çünkü bu durum, kür inhibisyonuna neden olacaktır. Lateks eldiven kullanmayın. Kel peruğu kullanılacaksa, lateks içermediğinden emin olun.

 

 

Bu materyalin performansından şüphe duyuyorsanız, hiçbir uygulamanın da aynı olmadığı düşünülürse, projenizle olan uygunluğunu belirlemek için küçük bir test uygulaması yapmanızı öneririz.


Body Double® cilt üzerine yapışmaz ancak saç, yüz kılları, kaşlar, kirpikler da dâhil olmak üzere tüm kıllara "mekanik olarak” kilitlenir. Body Double® Release Cream veya HYPER-FOLIC® ayırıcı katkı maddesi (aşağıya bakın) mekanik kilitlenmeyi en aza indirecektir. Bir başka çözüm de; Body Double®’ı uygulamadan önce kalıplama alanını tıraş etmek olabilir.
 

Body Double® Release Cream; Body Double® kalıp silikonunun, saçlı veya saçsız deri yüzeylerinden ayrılmasına yardımcı olan toksik olmayan bir cilt kremidir. Su ve sabun kullanılarak ciltten temizlenebilir. Çok konsantre bir yapısı vardır, bu sayede birçok uygulama için küçük miktarlar yeterli olacaktır. Kullanmak için, vücut bölümünü sabun ve su ile yıkayıp iyice kurutun. Kalıp silikonuyla temas edecek tüm cilt yüzeylerine (saçlı veya saçsız) Body Double® Release Cream'i bol miktarda uygulayın. Kremi, vücut kıllarının üzerine ve içerisine iyice yedirmeye özen gösterin. Kalıp ayırıcı kremle kaplanmamış olan vücut kılları, silikon içerisinde yapışacağı için çıkarılması çok zor ve acı verici olacaktır.

 

HYPER-FOLIC® Release Additive ; silikonu cilt üzerine uygulamadan önce, Body Double® silikon kalıp ile karıştırılan ve toksik olmayan bir cilt yumuşatma sıvısıdır. HYPER-FOLIC®, sadece kürlenmiş silikonun deriden ayrılmasına yardımcı olmaz, aynı zamanda kılla kaplı cilt yüzeylerinden (kısa kesilmiş sakallar, bıyıklar, göz kaşları, kasık kılları vb.) de kürleşmiş silikonun ayrılmasını sağlar. Daha fazla bilgi için HYPER-FOLIC® Teknik Bültenine bakın (www.smooth-on.com adresinde bulunabilir).Kullanılmamış Malzemenin Depolanması - Statik karıştırma borusunu, Kartuşa takılı kürlenmiş materyal ile bırakın. Tekrar kullanmak için, statik karıştırma borusunu değiştirmek yeterli olacaktır.

Body Double® "Standart Set", daha büyük birimler halinde de (çeyrek galon, galonlar, vb.) bulunabilir. Karışım oranı hacimce 1A: 1B'dir. Eşit miktarda malzemeyi bir karıştırma kabına koyun ve homojen bir renk elde edene kadar kabın kenarlarını ve tabanını iyice sıyırarak elinizle agresifçe karıştırın. Karışımda renk dalgalanmaları olmamalıdır. Yumuşak kıl fırça ile cilde uygulayın.

 

Opsiyonel: İlk katman veya "detay kat" uygulamalarında; daha kolay uygulama için silikon, Smooth-On'un Silicone Thinner ‘ı ile inceltilebilir. Yumuşak kıl fırça ile cilde uygulayın. Daha sonraki tabakalar inceltici olmadan da uygulanabilir.

 

Gerektiğinde malzeme ekleyin - Body Double® kendine yapışabilir, bu sebeple daha fazla silikon eklemek sorun olmaz. Yeni malzeme ekleyecekseniz bunu mümkün olan en kısa sürede yapın. Kürleşmiş malzemeye, yeni malzeme eklerken dikkatli olun – birleşme yerlerini en aza indirgemek için, iki kısmı dikkatlice birleştirin. Nihai kalıp kalınlığı ¼ "- ½" (1 cm) olmalıdır. Destek katmanını uygulamadan önce malzemenin tamamen kürleşmesine izin verin.

 

 

Hızlı, güçlü bir destek kabuğu oluşturmak için kullanılan alçılı sargı bandajları (Gypsona, vb) bu iş için idealdir; endüstriyel standart olmaya devam etmektedir. Body Double® silikon kürleştikten sonra; katı destek kabuğunun emme veya mekanik kilitlenme olasılığını en aza indirgemek için silikon kalıp yüzeyine, fırçayla ince bir vazelin tabakası sürün. Bandajları ıslatın ve konturları takip ederek silikon kalıp yüzeyine uygulayın. Bandajlar 15 dakika içerisinde kururlar ve silikon yüzeyden çıkarılabilir hale gelirler.

Silikonu Vücuttan Ayırmak - Silikonu yavaşça cilt yüzeyinden sıyırın. Sıkışmış saçlarla karşılaşırsanız (yeterince ayırıcı kullanmadıysanız) saçınızı makasla kesmeniz gerekebilir. Cildinizi veya kalıp silikonunu kesmemeye dikkat edin.

 

Double® Release Cream’i Vücuttan Çıkarmak – Bir Makyaj Temizleyici gayet iyi iş görebilir. Cilde uygulayın ve daha sonra sabun ve suyla yıkayın. Bebek yağı da iş görecektir, ancak deride kalıntı bırakabilir.

 

Döküm – Döküm yapmadan önce silikon kalıbı destek kalıbına oturtun. Çoğu malzemenin dökümünü yaparken, kalıp ayırıcı bir maddeye ihtiyaç duymazsınız. Fakat diğer bir platin tipi silikon dökecekseniz; Ease Release® 200 kullanmanızda fayda vardır. Reçine dökecekseniz, dökümden en az 60 dakika önce kauçuğun kürleşmesine izin verin. En iyi sonucu almak için; kürlenmiş Body Double® silikon kalıbını destek kabuğunda saklayın.

Diğer Özellikler
Stok Kodu-
MarkaSMOOTH-ON
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

dis boyasi

p>Satis Magazamiz: Bağdat Cad. Zincirli Köşk Sokak. Özgen Apt. A Blok No:6/1 Erenköy tel: 0216-478 26 09  fax:0216 478 26 91  © Handesan ltd. sti. 

Harita: Ben Nye 

Follow @BenNyeTurkiye
 

Profesyonel Makyaj   
  • kozmetik makyaj eğitimi
  • efekt/plastik makyaj eğitimi
  • profesyonel makyaj uygulamaları
  • kalıcı makyaj
 
 
 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.

Google+